Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

WAWRZYNY 2020

W „Naszym Domu” świętowaliśmy nominację naszej czcigodnej Laureatki Siostry Jadwigi Rafaeli Targańskiej.Ta wyjątkowa nagroda na nowo uświadamia nam wyjątkowość ludzi żyjących wśród nas.

„Wawrzyny Pracy Organicznej to wyróżnienia przyznawane przez Unię Wielkopolan dla działaczy i organizacji, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski. Nazwa nagrody jest jednocześnie upamiętnieniem ks. Piotra Wawrzyniaka, wielkiego wielkopolskiego organicznika oraz nawiązaniem do wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis), czyli wieńca laurowego, którym dekorowano zwycięzców.

Wawrzyny Pracy Organicznej przyznawane są aktualnie w sześciu kategoriach: Wawrzyn Honorowy, Wawrzyn im. Emilii Sczanieckiej, Wawrzyn – Praca na rzecz wspólnot lokalnych, Wawrzyn – Kultura, Wawrzyn – Edukacja, Wawrzyn – Partnerska formuła budowania gospodarki.

Uroczyste wręczenie statuetek odbywa się w ramach organizowanych przez Stowarzyszenie Dni Pracy Organicznej. Z powodu pandemii uroczyste wręczenie statuetek Wawrzynów odbywa się – nie jak zwykle w Bazarze Poznańskim, kolebce pracy organicznej – ale w lokalnych środowiskach nagrodzonych osób.Między innymi Laureatką Wawrzynów Pracy Organicznej 2020, WAWRZYN im. Emilii Sczanieckiej jest:Siostra Jadwiga Rafaela Targańska.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i kwiat

W dorobku Siostry Jadwigi Targańskiej jest m.in. program nauczania szkoły zasadniczej specjalnej zatwierdzony przez MEN czy udział w zespole ds. reformy systemu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wychowankowie Siostry brali udział m.in. w olimpiadzie w Barcelonie. To wybitny nauczyciel i dyrektor o szczególnych zasługach dla edukacji i bogatym dorobku publikacyjnym, skoncentrowana na drugim człowieku, który potrzebuje wsparcia i pomocy. Laureatka to wieloletnia i zasłużona siostra dyrektor ośrodka Pedagogiczno-Rehabilitacyjnego – Zespół Placówek Oświatowych „Nasz Dom” im. Bł. Marii Angeli w Gębicach k. Czarnkowa. Posługę niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży zaczęła na stanowisku dyrektora w sierpniu 1974 r., a w 1976 r. zainicjowała budowę nowego ośrodka. Zgłębiała przez lata wiedzę z zakresu pedagogiki specjalnej, biorąc udział w konferencjach w Polsce i za granicami kraju.” Powyższy fragment artykułu ze strony: http://poznanskiprestiz.pl/2020/11/wawrzyny-2020/

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

„Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał.” J 15,16

Droga i kochana Siostro Jadwigo, Rafaelo!Z okazji nominacji: Wawrzyn 2020 im. Emilii Sczanieckiejskładamy serdeczne gratulacje za dotychczasową, oddaną pracę na rzecz Ośrodka „Nasz Dom” w Gębicach.Wyrażamy ogromną wdzięczność i najwyższy szacunek za cierpliwość miłość i troskę o drugiego człowieka.Życzymy zdrowia i siły po najdłuższe lata, satysfakcji z oglądania owoców swej pracy i powszechnej ludzkiej życzliwości a także obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Błogosławionej Marii Angeli.Z serdeczną wdzięcznością, darem modlitwy; Wspólnota „Naszego Domu”Gębice, 22 lutegego 2021

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, kwiat i w budynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 + = 53

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.