Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

CO NAS WYRÓŻNIA

Wszystko, co czeka każdego młodego człowieka w późniejszym życiu, rozpoczyna się w NASZYM DOMU. Tu każdy wychowanek może poznać sens oraz smak radości spowodowany osiągniętym sukcesem w pracy nad sobą.

By Ośrodek był skuteczny w procesie oddziaływania na swoich wychowanków, musi uwzględniać ich indywidualne predyspozycje i możliwości, podobnie jak nie może pomijać zmian, które dzieją się dookoła i z którymi w przyszłości zetkną się absolwenci. Ośrodek skutecznie oddziałuje na wychowanków, to miejsce partnerskiej oraz celowej pracy wychowawców, specjalistów, wychowanków i ich rodziców. Środowisko, w którym tradycyjne metody i formy pracy z dziećmi i młodzieżą zamienione zostały na wielkie laboratorium, gdzie każdy wykonuje najbardziej mu odpowiadające zadania i doświadczenia, metodami dobranymi na miarę jego możliwości. Doświadczenia, które z czasem pozwalają dziecku dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za swój własny rozwój. U nas podąża się za każdym Dzieckiem indywidualnie.

Jesteśmy Placówką niepubliczną prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Św. Feliksa z Kantalicjo Prowincja Matki Bożej Częstochowskiej – Siostry Felicjanki z siedzibą władz prowincjalnych  w  Przemyślu, ul. Poniatowskiego 33.

Ośrodek ma nadane przez Osobę Prowadzącą imię Patrona i jest nim Błogosławiona Maria Angela Truszkowska, założycielka Sióstr Felicjanek.

Ośrodek posiada własny sztandar, na którym wyrażone jest posłannictwo Sióstr Felicjanek oraz godło podkreślające zawierzenie Opatrzności Bożej.

MISJĄ NASZEGO DOMU jest tworzenie atmosfery domu rodzinnego, przyjaznej i otwartej na osoby z różnymi niepełnosprawnościami i ograniczeniami, dającej szansę pełnego rozwoju na miarę indywidualnych możliwości.

KONCEPCJĄ ośrodka jest hasło „PRZEZ PRACĘ I ZABAWĘ DO PEŁNEJ SPRAWNOŚCI I UCZESTNICTWA W PRZYSZŁYM DOROSŁYM ŻYCIU”.

Dbamy o rozwój społeczny, moralny i duchowy. Dzieci i Młodzież mają możliwość systematycznego uczestniczenia w modlitwach, nabożeństwach oraz sakramentach świętych (przygotowania do I Spowiedzi i Komunii świętej, bierzmowania).

Naszym walorem jest położenie Ośrodka w spokojnej miejscowości Gębice, które są otoczone pięknymi lasami mieszanymi. Sam ośrodek znajduje się na terenie parku, w którym podziwiać można zabytkowy kościółek św. Zofii oraz bogaty drzewostan składający się ze starych dębów, lip i sosen. Gwarantowane świeże powietrze i warunki do relaksu, dla młodszych dzieci teren rekreacyjny do zabawy na placu zabaw.

Dobrze zorganizowane zaplecze Ośrodka daje możliwość dłuższego zatrzymania się dla Rodziców i chętnych gości odwiedzających swoje dzieci i bliskich. Stwarzamy warunki aby wszyscy czuli się jak w domu.

DSC09036

Dla tych, którzy chcą się przyłączyć

 do grona dobroczyńców „NASZEGO DOMU” podajmy  konto:

PEKAO SA I O/Czarnków   nr.  22 1240 3709 1111 0000 4204 1263

DSC03416

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

85 − = 75

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.