Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

WIELKI POST 2021

WIELKI POST CZAS NA ODNOWĘ WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI

W orędziu na Wielki Post 2021 r. papież Franciszek przypomina, że jest to „czas odnowienia wiary, nadziei i miłości” poprzez tradycyjne praktyki modlitwy, postu, jałmużny i spowiedzi. Miłość raduje się widząc, jak inni wzrastają.Cały tekst orędzia:http://www.vatican.va/…/papa-francesco_20201111…„Post, modlitwa i jałmużna, przedstawione przez Jezusa w Jego kazaniu (por. Mt 6, 1 – 18), są warunkami i znakami naszego nawrócenia. Droga ubóstwa i wyrzeczenia (post), spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka (jałmużna) oraz synowski dialog z Ojcem (modlitwa) pozwalają nam wcielić w życie szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość. (…) Jezus mówi nam o przyszłości otwartej na oścież przez miłosierdzie Ojca. Mieć nadzieję z Nim i dzięki Niemu, to wierzyć, że historia nie kończy się na naszych błędach, na naszej przemocy i niesprawiedliwości oraz na grzechu, który Miłość przybija do krzyża. Oznacza to czerpanie ojcowskiego przebaczenia z Jego otwartego serca. (…)W Wielkim Poście bądźmy bardziej czujni, aby używać „słów otuchy, które koją, umacniają, dają pociechę, które pobudzają, a nie słów, które poniżają, zasmucają, drażnią, gardzą.”Z orędzia Papieża Franciszka na Wielki Post 2021

DROGA KRZYŻA

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie

„Gry komputerowe. Tam jest wszystko takie proste: jedno życie, potem następne i jeszcze jedno … Tam gracz; czyli Ty i ja stajemy się absolutnymi panami życia i śmierci. Panie Jezu dopomóż, abyśmy nie zatracili poczucia rzeczywistości. Ty umarłeś tylko raz i my umrzemy tylko raz. Pomóż zrozumieć, że Twoja ofiara Krzyża to jedyna prawdziwa droga do osiągnięcia życia wiecznego.Boże choć Cię nie pojmuję, jednak nad wszystko miłuję, nad wszystko co jest stworzone, boś Ty Dobro nieskończone.”

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu, drzewo i tekst „BALEXMETAL BUDUJEN TR RAZEM”

PROŚBA

Boże, proszę Cię, naucz mnie służyć Ci tak, jak tego Jesteś godzien. Naucz mnie dawać, a nie liczyć, walczyć, a na rany nie zważać,pracować, a nie szukać spoczynku,ofiarować się, a nie szukać nagrody innej prócz poczucia, że spełniam Twoją Najświętszą wolę. Amen.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

ZATRZYMAJ SIĘ

Pod Krzyżem,bo tylko tutaj, dotkniesz i nauczysz się miłosierdzia. I tak zrobiliśmy!

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku

DROGA KRZYŻOWA ZE ŚW. JÓZEFEM

Wyruszyliśmy w Chrystusową Drogę Krzyżową ze św. Józefem. Prosimy o Jego wstawiennictwo u Boga za wszystkich, którzy czynią nam dobro.Św. Józefie dlaczego nie było Cię pod Krzyżem Jezusa? Zmarłeś przed Jego ukrzyżowaniem.Umarłeś w ramionach Maryi i Jezusa – stąd Twoje patronowanie dobrej śmierci.Dzisiaj pragniesz wziąć na ramiona Chrystusowy Krzyż i wyruszyć z nami w Drogę Krzyżową Twojego Synka Jezusa.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

WYJĄTKOWA DROGA

I ja Panie, trzymam teraz w ręku Krzyż. To symbol moich codziennych krzyżyków: trudu zmagania się ze sobą, z innymi, cierpienia, które mnie czasem dotyka,…Chcę tak jak Ty, wyciągnąć po niego ręce, pogodzić się z nim, wziąć go na swoje ramiona i przejść z nim przez całe moje życie.

Panie mój, trzymam w ręku mój krzyż. Oddaję Ci go a wraz z nim mój trud zmagania się ze sobą, z innymi, oddaję Ci moje upadki, cierpienia, które mnie czasem dotykają,…Któryś za nas Z MIŁOŚCI ODDAŁ ŻYCIE, dziękujemy Ci Jezu…

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu

NIE MA INNEJ DROGI

Wielokrotnie byłem na Jego drodze, widziałem cierpienie Pana Jezusa. Nic nie zrobiłem. Byłem widzem. Byłem gapiem! Stałem i obserwowałem!

Dzisiaj chcę razem z Tobą, Piłacie, Szymonie, Weroniko, iść drogą krzyżową Pana Jezusa. Pragnę być blisko Niego, jak Matka Maryja.Poznałeś wiele postaci wędrujących z Jezusem. Która jest Ci najbliższa?Jezu, mój Zbawicielu, chcę być Twoim uczniem.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, drzewo i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.