Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ZIMOWE SZALEŃSTWA W NASZYM DOMU 2021

Wszystko się zaczęło, gdy nasze dzieci i młodzież powrócili do ośrodka, czyli już 18 stycznia.

Po tak długiej nieobecności z radością i wzruszeniem wszyscyśmy się witali, opowiadali o tym, kto i jak przeżył czas świąt i ferii zimowych. Aura również była dla nas cudowną niespodzianką. Mroźno i śnieżnie w każdym zakątku, a promienie słońca przyświecały przez błękit nieba. Ignorancją byłoby lekceważenie takich darów Bożych i niewykorzystanie do wspólnego spędzania czasu. Dla niektórych dzieci taka duża ilość śniegu była pierwszym w życiu przeżyciem, bo jak wiemy, już długo nie było tak pięknej zimy.

RADOŚĆ TWORZENIA…dosłownie WSZYSTKIEGO ze śniegu, dała wszystkim, zarówno młodszym jak i starszym poczucie wielkiej satysfakcji i przyjemności podziwiania powstałych dzieł.

Na całym terenie ośrodka powstawały cudowne bałwanki o różnych wielkościach i strojach. Jedne siedziały jak brzdące na ławce i witały wszystkich przychodzących gości, inne bacznie obserwowały przy wjeździe, inne gdzieś jeszcze pochowane w różnych zakamarkach, zaskakiwały swoją obecnością spacerowiczów. A wszystkie tak pięknie i tajemniczo się uśmiechały, niektóre puszczały oczka i coś szeptały pod kolorowymi noskami. Możecie wierzyć lub nie, ale te Bałwanki bardzo pokochały nasz ośrodek, a przede wszystkich wszystkie dzieciaki, które codziennie sprawdzały, czy bałwanki stoją na swoich miejscach.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, drzewo i na świeżym powietrzu

WSPÓLNE CHWILE, WSPÓLNA RADOŚĆ i wspólne zabawy na świeżym powietrzu, w mroźnym klimacie zimy, to było to czego wszystkim brakowało od kilku miesięcy.

Początek i pierwsza połowa lutego były bardzo mroźne, a temperatura spadała nawet do minus 18. Bardzo często każdy poranek witał nas zasypanym przejściem i kolejnymi centymetrami śniegu. Wszystkie łopaty i sprzęt do odśnieżania szły w ruch. Chłopcy bardzo często z wielką przyjemnością i frajdą włączali się do odśnieżania. A popołudniami już po zajęciach szkolnych i zdalnych (ponieważ część wychowanków uczyła się w ośrodku zdalnie) wszyscy wyruszali na świeże i mroźne powietrze. Z przyjemnością zajadaliśmy się gorącymi kiełbaskami i grzali przy ognisku. Zimowe ogniska i wspólne rozmowy, pieczenie kiełbasek i dzielenie się radością pozostanie chyba najwiekszą radością i przeżyciem tegorocznej zimy.

Może być zdjęciem przedstawiającym ogień i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, siedzi, stoi, ogień i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą, ogień i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, siedzi i na świeżym powietrzu

ZIMOWA PRZYGODA z Kuligiem????? TEGO JESZCZE U NAS NIE BYŁO!!!!

Koniecznie obejrzyjcie ten filmik, a poczujecie się jakbyście sami siedzieli na saneczkach i jeździli na kuligu. U nas taka niespodzianka pojawiła się po raz pierwszy i większość dzieci po raz pierwszy w Życiu uczestniczyło w kuligu. W sumie można śmiało powiedzieć, że to było kilka kuligów, ponieważ dzieci jeździły na saneczkach przez kilka dni. Wszyscy byli tak zafascynowani i czekali na swoją kolejkę z wielkim przeżyciem. A jaka radość tych, którzy sobie jeździli…to są bezcenne dary od Boga, które otrzymujemy za darmo.

Zima, śnieg, ładna pogoda i słońce, mroźne, orzeźwiające powietrze, przestrzeń i miejsce dane przez Pana Boga. To w tych uśmiechach dzieci jest największa WDZIĘCZNOŚĆ. Możliwość sprawiania takiej satysfakcji innym daje poczucie spełnienia i pasji. DZIĘKUJEMY!!!

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i śnieg
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i śnieg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.