Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Śpiewanie kolęd, wspólna modlitwa, błogosławieństwo, pokropienie wodą święconą, napis na drzwiach CMB 2021 (Christus mansionem benedicat – Chrystus mieszkanie błogosławi), rozmowa z domownikami = BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

Mamy na uwadze słowa Chrystusa: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał” (Mt 10, 40). Przyjęliśmy Kapłana z wizytą duszpasterską i tym aktem wyznaliśmy naszą wiarę, a zarazem znak jedności.Pamiętamy, o tym Kto przychodzi do nas w osobie Kapłana, w czyim imieniu wchodzi do naszych mieszkań i domów. Mamy na myśli staropolskie przysłowie: „Gość w dom, Bóg w dom”.

Niech Słowo Boże pomoże nam otworzyć swoje serca, mieszkania i domy na błogosławieństwo Boga Ojca.

1. „Dziś muszę się zatrzymać w twoim domu” (Łk 19,5). 2. „Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim” (Łk 10, 5-6). 3. „Nie zapominajcie też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę” (Hbr 13, 2). 4. „Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło” (Łk, 19, 10). „Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, „narodzonego z Niewiasty”, i przez Ducha Świętego, stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości […].”

Fragment modlitwy św. Jana Pawła II

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 5 osób, tabela i w budynku
Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją, ludzie tańczą i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, ludzie na scenie i w budynku
Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie tańczą, ludzie na scenie i w budynku
Obraz może zawierać: 1 osoba, tabela i w budynku
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, roślina i w budynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 61 = 70

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.