Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

Wielkanocne tradycje w „Naszym Domu”

Wiosna to czas odrodzenia, radości i wspólnoty, a w Zespole Placówek Oświatowych „Nasz Dom” w Gębicach te wartości nabierają szczególnego znaczenia. Ostatnie tygodnie przed Wielkanocą były tu okresem intensywnych przygotowań, zarówno duchowych, jak i praktycznych, które zaowocowały serią niezapomnianych wydarzeń i aktywności.

Duchowe przygotowania do Świąt

Wielkanoc to nie tylko czas świątecznych dekoracji i smakołyków, ale przede wszystkim okres refleksji i duchowego przygotowania. Dzieci i młodzież z „Naszego Domu” aktywnie uczestniczyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach, co pozwoliło im pogłębić zrozumienie Męki i Śmierci Chrystusa oraz głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania. Te nabożeństwa były momentem wspólnoty, ale także osobistej medytacji i modlitwy.

Kreatywność w dekoracjach

Kreatywność wychowanków „Naszego Domu” znalazła swoje odzwierciedlenie w pięknych dekoracjach wielkanocnych. Wspólne tworzenie ozdób, takich jak baranki, zające, palmy i stroiki, nie tylko upiększyło każdą grupę, ale również pozwoliło na rozwijanie zdolności manualnych i artystycznych dzieci i młodzieży. Te barwne dekoracje stały się symbolem nadziei i radości płynącej z nadchodzących świąt.

Kiermasz Wielkanocny w Czarnkowie

Zespół Placówek „Nasz Dom” miał również okazję zaprezentować swoje prace na Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Czarnkowie. To wydarzenie było nie tylko okazją do podzielenia się świątecznymi wyrobami z szerszą społecznością, ale również do integracji, wymiany doświadczeń i promowania talentów wychowanków.

Słodkie pieczenie

A co by to były za przygotowania do Wielkanocy bez tradycyjnego pieczenia? Grupa starszych chłopaków wzięła udział w pieczeniu babeczek, które nie tylko umiliły czas, ale także były pysznym dodatkiem do przedświątecznego stołu. Każda babeczka była małym dziełem sztuki, a ich słodki aromat wypełniał cały dom.

Przygotowania do Wielkanocy w „Naszym Domu” w Gębicach były czasem pełnym emocji, wzajemnej pomocy i radości. Każde z tych wydarzeń przyczyniło się do budowania poczucia wspólnoty i przynależności, a także pozwoliło wychowankom na wyrażenie siebie i swoich talentów. To właśnie te chwile sprawiają, że „Nasz Dom” to miejsce wyjątkowe – gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a opieka przeplata się z kreatywnością i radością życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.