Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

Przez pracę i zabawę do pełnej sprawności…

Od kilku ostatnich miesięcy praca naszego ośrodka w Gębicach była niezwykle intensywna i pełna atrakcji dla nas wszystkich.

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy wiele różnych zajęć sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych, które miały na celu nie tylko rozwijanie umiejętności fizycznych, ale także integrację społeczną i rozwój emocjonalny.

W maju w Naszym Domu odbyło się wielkie wydarzenie – coroczne święto z okazji Dnia Wspólnoty.

W tym roku uroczystość pod franciszkańskim hasłem „Pokój i dobro” rozpoczęła się od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Z. Fortuniak. Po modlitwie dzieci i młodzież przygotowała dla gości występ artystyczny. Ostatnim punktem była wspólna, uroczysta Agapa. Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i opiekunom oraz sponsorom i naszym dobrodziejom za przybycie na uroczystość i udział w naszym święcie.

Jednym z głównych wydarzeń w ostatnim miesiącu był festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka.

Podczas festynu dzieci mogły wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach i zabawach, a także skosztować różnych smakołyków i przekąsek. Festyn był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i budowania więzi między wychowankami i kadrą ośrodka.

Oprócz tego, przeprowadziliśmy także wiele innych atrakcji, takich jak jazda na rowerach, hulajnogach, gokarcie, zajęcia nordic walking, różnego rodzaju warsztaty, festiwal sztuki w plenerze, budowanie namiotów, zawody piłkarskie Mundial 2024 i wiele innych.

W ramach naszej pracy nie zapominamy również o duchowym rozwoju naszych wychowanków – zorganizowaliśmy Adorację wielkanocną, dwóch naszych wychowanków przygotowało się i uczestniczyło w I komunii, kilka osób przystąpiło do sakramentu bierzmowania.

Nasz ośrodek w Gębicach pomaga dzieciom i młodzieży w rozwoju na wielu płaszczyznach – intelektualnej, emocjonalnej, społecznej, fizycznej i duchowej. Naszą misją jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w ich rozwoju i budowanie ich poczucia własnej wartości.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą pracę i pomagają nam tworzyć pozytywne warunki do rozwoju naszych wychowanków. Jesteśmy przekonani, że nasz ośrodek jest miejscem, gdzie każde dziecko i młodzież może znaleźć wsparcie, zrozumienie i możliwości rozwijania swoich umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 6

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.