Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

PAŹDZIERNIKOWE INSPIRACJE

Październik to miesiąc szczególnie poświęcony Maryi. Głównym celem w tym miesiącu było rozwijani życia duchowego, kształtowanie charakteru oraz wdrażanie wartości patriotycznych. „Na wasze kłopoty Mam jedną odpowiedź Wejdźcie do ręki różaniec.”

Cały miesiąc przeżywaliśmy pod kątem spotkań z Maryją, gdzie na modlitwie Różańcowej w kaplicy oddawaliśmy wszystkie nasze sprawy i problemy. Ksiądz Andrzej w czasie tych spotkań wprowadzał nas do każdej tajemnicy Różańcowej, wyjaśniał i uczył jak rozumieć poszczególne tajemnice. Każdy dziesiątek różańca to część życia Jezusa i Maryi, dlatego modlitwa różańcowa nie musi być wcale nudna i długa. Wystarczy skupić się na na tym, co dana tajemnica przedstawia, o czym mówi i czego chce nas nauczyć.

Październik to czas zaawansowanej jesieni, coraz więcej kolorowych liści, ostatnie zbiory warzyw i owoców z naszego sadu oraz cieszenie się promieniami ciepłego słońca.

Każdego dnia uczyliśmy się nowych umiejętności, zdobywaliśmy wiedzę, dzieliliśmy się ciekawymi informacjami dotyczącymi świata przyrody, sztuki i kultury.

Grupa starszych chłopaków miała możliwość wziąć udział w szkoleniu na temat pracy w restauracji.

Na zaproszenie pana Jacka – właściciela restauracji „Dobra świnia” https://www.facebook.com/RestauracjaDobraSwinia/ chłopcy uczestniczyli w pokazie umiejętności obsługi klientów oraz poznali pracę restauratora, kelnera i barmana. Po satysfakcjonującym szkoleniu zostali zaproszeni do degustacji dań serwowanych w tej restauracji.

10 października obchodziliśmy święto patronki ośrodka Bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Z tej okazji wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii a następnie świętowaliśmy przy figurze Błogosławione, gdzie odbył się krótki montaż słowno-muzyczny, przedstawiający życie i działalność patronki pod tytułem „Tak to się zaczęło”. Zapamiętaliśmy główne i bardzo ważne słowa naszej patronki – „Kochać to znaczy dawać, dawać wszystko czego zażąda miłość, dawać prędko, bez żalu, żeby więcej od nas żądano”.

Dziękujemy błogosławiona Mario Angelo za to, że jesteś patronką Naszego Domu.

12 października obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej. Wyrażaliśmy naszą wdzięczność Panu Bogu i wszystkim, którzy nas wychowują na dobrych ludzi.

Drogi i kochany wychowawco…

Napisałam do Ciebie list, w którym pragnę podziękować Ci za trud włożony w moje wychowanie.

Jestem wdzięczny i choć może nie zawsze na co dzień to okazuje, to chcę powiedzieć, że dziękuję Bogu Ojcu za wszystko, co dzieje się w moim życiu za Twoim udziałem.

Dziękuję, że zakochałeś się we mnie, że jestem dla ciebie najważniejszy, że uczysz się mnie codziennie od nowa, że traktujesz mnie jak osobę, że podążasz za mną krok w krok, że odkrywasz przede mną wartości, że modlisz się za mnie, że nie psujesz mnie dając mi wszystko o co poproszę, że kochasz takiego jakim jestem, że prowadzisz mnie do nieba.

Życzymy by hojnie Sam Pan Jezus łaskami swymi odpłacił za wszelkie dobro!!!

Wspominaliśmy również naszego ukochanego papieża Jana Pawła II z okazji 23 Dnia Papieskiego, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia”.

W tym miesiącu odbyły się również warsztaty kulinarne w plenerze, warsztaty fotograficzne, akcja zbierania słoneczników i wiele innych atrakcji.

Grupa wojskowa chłopaków ćwiczyła sztukę przetrwania w naturze, ucząc się rozpalać ognisko w naturalnych warunkach. Wychowankowie brali również udział w akcji budowania makiety na temat II wojny światowej. Nasza świadomość, wiedza i patriotyzm wzrasta i ma możliwość wyryć się w naszych sercach.

Nasz ośrodek włączył się w akcję szkoła pamięta, gdzie grupa starszych chłopaków formacji wojskowej odwiedziła miejsca męczeńskiej śmierci Polaków, którzy zostali rozstrzelani w lasach https://obornickiszlaktajemnic.pl/mc/historia-grobow-roznowskich/. Uczyliśmy się patriotyzmu na żywo, atmosfera tego miejsca oddaje to wszystko, czego doświadczały ofiary ludobójstwa na tej ziemi. Odwiedziliśmy to miejsce pamięci zapalając znicze, modląc się na grobach zamordowanych niewinnie Polaków oraz wzięliśmy udział w akcji porządkowej nagrobków rożnowickich. Pamiętamy o ofiarach II wojny światowej, pamiętamy również o bohaterach Powstania Wielkopolskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 1

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.