Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

LISTOPAD PEŁEN WRAŻEŃ

Miesiąc listopad to czas szczególnej zadumy i wspominania naszych bliskich zmarłych. Szczególnie w tych pierwszych dniach po święcie Wszystkich Świętych odwiedzaliśmy pobliski cmentarz modląc się za zmarłych i zapalając znicze.

Pamiętaliśmy o poległych w czasie wojny oraz o wszystkich Bohaterach, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.

To im składaliśmy szczególnie chwile naszej modlitwy i pamięci. Wyjątkowym dla nas dniem był Dzień Niepodległości – 11 listopada. Jego świętowanie, z powodu nieobecności wychowanków przeżywaliśmy 17 listopada.

W „Naszym Domu” odbyła się uroczystość poświęcona Ojczyźnie i Wolności. Aby uczcić 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, wychowawcy wraz z wychowankami przedstawili drogę, jaką wiodła Polska do wolności. Dzieci i Młodzież recytowali wiersze, śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej oraz zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, w krótkiej pantomimie pt.„Pisk Orła”. Spotkanie zakończyło się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego.

MODLITWA ZA OJCZYZNĘ

Boże, Ojcze nasz i Opiekunie, błogosław Ojczyźnie naszej. Dodaj nam mocy i łaski, abyśmy ją modlitwą i pracą wspierali i zdolni byli do wszelkich dla niej poświęceń.Spraw, aby w Ojczyźnie naszej panowały sprawiedliwość, miłość i społeczne szczęście.Wspomóż naród we wszelkich jego trudnych sprawach obecnego czasu.Prosimy Cię, Panie, za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Matki naszej i Królowej Polski oraz za wstawiennictwem świętych Patronów naszych, ochraniaj Ojczyznę naszą od zasadzek nieprzyjacielskich i zdrady synów. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana Naszego i za wstawiennictwem Najświętszej Panny Maryi, co Jasnej broni Częstochowy. Amen

JESTEM POLAKIEM! 🇵🇱

W ORW wychowankowie Święto Niepodległości obchodzili już 10 listopada pod hasłem „Jestem Polakiem.” Rozmawiali o symbolach i barwach narodowych, a szczególnie o szacunku do Munduru Narodowego oraz do Ojczyzny!!! Słuchali również legend o naszej pięknej Ojczyźnie. Na mapie zaznaczali morze, góry, stolicę Polski – Warszawę i rzekę Wisłę.Dziekuję Panu Bogu za moją Ojczyznę!!!

23 listopada

ŚWIĘTOWALIŚMY IMIENINY SIOSTRY DYREKTOR S.KRYSTIANY

Z tej okazji spotkaliśmy się w kaplicy na wspólnej Eucharystii w intencji Siostry Dyrektor, a po darze duchowym składaliśmy życzenia i ofiarowali piękne prezenty.

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.”Antoine de Saint-Exupéry

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z tej okazji wychowankowie naszego Ośrodka podczas zajęć z logopedii wzięli udział w różnych zabawach logopedycznych o tej tematyce. Dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe „Głodny miś”, uczestniczyły w zabawie „Co robi miś?” oraz rozwiązywały misiowy labirynt i sekwencje. Zabawom przyglądały się pluszowe misie a wśród nich ulubieniec dzieci – Kubuś Puchatek.

OSIEMNASTE URODZINY RAFAŁA

Osiemnaście lat to wiek przejścia z wieku dziecięcego w wiek dorosły. Młoda osoba staje się nagle zdolna do wszystkich czynności prawnych. Już od dawien dawna dzień przejścia z dzieciństwa w dorosłość był dniem szczególnym i zawsze go świętowano. W tym tygodniu w grupie wychowawczej, chłopcy świętowali 18-stkę Rafała. Był to szczególny i wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Nasz kochany Rafałek stał się osobą pełnoletnią.Wszyscy składali życzenia i obdarowywali prezentami, a zabawa urodzinowa trwała długo w radosnej atmosferze. Kochany Rafale, z okazji Twoich 18-stych urodzinżyczymy Ci, abyś pozwolił Panu Bogu prowadzić się przez resztę Twojego życia i żebyś na swej drodze spotykał samych dobrych ludzi. Niech Cię Pan błogosławi

BAL ANDRZEJKOWY ze świętym Józefem, świętym Krzysztofem, świętą Elżbietą Węgierską i błogosławionym Księdzem Jerzym Popiełuszko.

Każda z grup otrzymała zaproszenie, by zaprezentować i przedstawić jedną postać ze Świętych. Uczestnicy wszystkich grup wychowawczych odpowiedzialnie podjęli zaproszenie i z wielkim zaangażowaniem przedstawili do czego powołał Pan Bóg prezentowanych Świętych. Wszyscy mieli wspólną cechę: CZYNILI DOBRO!!! DZIELILI SIĘ SOBĄ Z INNYMI!!! KOCHALI PANA BOGA!!! Oczywiście nie zabrakło Pluszowego Misia i nie tylko😉oraz poczęstunku jak również dobrej zabawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 5 = 12

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.