Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

RÓŻANIEC – NASZA SIŁA

To już październik, miesiąc poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej, modlitwie prostej, a zarazem kompletnej pod każdym względem.

W różańcu łączą się i uzupełniają wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo, dziękczynienie. Papież Leon XIII widział w różańcu “skrót całej religii chrześcijańskiej” i “streszczenie całej Ewangelii”.

Święty Jan Paweł II daje nam konkretną wskazówkę jak pokonywać nasze codzienne trudności: „Na Wasze kłopoty mam jedną odpowiedź: WEŹCIE DO RĘKI RÓŻANIEC”😇

WZIĘLIŚMY DO RĘKI RÓŻANIEC

Czas, który daje nam Pan Bóg jest dla nas szczególny. Mamy możliwość modlić się o łaski potrzebne dla WSZYSTKICH, KTÓRZY CZYNIĄ NAM DOBRO, za nasze rodziny, siebie wzajemnie oraz za zmarłych.„Zawsze odkładacie modlitwę różańcową na potem, w końcu nie odmawiacie jej, ponieważ chce się Wam spać. Co jeśli nie będzie innego razu? Módl się wszędzie, nawet na ulicy,to pomoże Ci czuć stałą obecność Bożą” Św. Josemaria Escriva

RÓŻANIEC W NIEBO-BALON DLA MARYI

Dzisiejsze święto Matki Bożej Różańcowej świętowaliśmy szczególnie.Każdy z nas ma swoje pragnienia i marzenia ukryte głęboko w swoim sercu. Każdy z nas właśnie dzisiaj miał możliwość w myśl słów z psalmu 141 „Niech moja modlitwa wznosi się przed Tobą jak dym kadzidła” wypuścić z dłoni balon, który wraz z pozdrowieniem Maryi poszybował prosto w NIEBO.

Rozważając życie Jezusa i Maryi w tajemnicach światła, czerpaliśmy inspirację do pogłębiania swojej wiary i kroczenia tymi samymi ścieżkami co Oni. Maryjo, KRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO, Nauczycielko życia, wspomagaj nas w naszej codzienności i na modlitwie, abyśmy nie ustawali w drodze do Twojego Syna.

RÓŻA DLA MARYI

Czy znasz historię Różańca Świętego? Kto by pomyślał, aby tyle razy powtarzać Perły Maryi?

Teraz to jasne.Za każdym razem, gdy odmawia się Różaniec, każde Zdrowaś Maryjo jest cenną różą dla Maryi Dziewicy.Wszyscy znamy tę piękną modlitwę, którą jest Różaniec Święty!Legenda głosi, że brat Lego (który nie był kapłanem) z zakonu dominikanów – nie umiał czytać, ani pisać. Nie mógł czytać Psalmów, tak jak to było w zwyczaju w ówczesnych klasztorach.

Pewnego razu, kiedy skończył pracę w nocy (był portierem i zamiataczem), poszedł do kaplicy klasztoru i ukląkł przed obrazem Matki Najświętszej i wyrecytował 150 Zdrowaś Maryjo (liczba Psalmów), a następnie poszedł na odpoczynek do swojej celi.Rano, o świcie, wstał wcześniej niż wszyscy jego bracia i poszedł do kaplicy, aby przywitać się z Dziewicą.Brat przełożony zauważył, że każdego dnia, gdy przybywał do kaplicy, aby odprawiać poranne modlitwy z mnichami, pachniało tam świeżo ściętymi różami. Umieszczane były na ołtarzu. Zainteresował się tym i pytał wszystkich, którzy byli odpowiedzialni za ozdabianie ołtarza Matki Bożej, kto go uczynił tak pięknym. Nie znalazł nikogo, a wszystkie róże w ogrodzie pozostawały nienaruszone.

Pewnego dnia brat Lego poważnie zachorował. Mnisi zauważyli wówczas, że ołtarz Matki Bożej nie jest przyozdobiony jak zwykle. Wywnioskowali, że to Brat Lego go przedtem tak pięknie ozdabiał. Ale jak? Nikt nigdy nie widział, aby opuszczał klasztor, żeby kupić kwiaty, a róże w klasztornym ogrodzie nie były ścięte.Pewnego ranka bracia nie mogli znaleźć brata Lego. Poszli więc pomodlić się do kaplicy.

Gdy weszli zobaczyli, jak brat Lego klęczy przed obrazem Matki Bożej i ekstatycznie recytuje Zdrowaś Maryjo. Za każdym razem, gdy zwracał się do Naszej Pani, w wazonach pojawiała się róża. Pod koniec swoich 150 powitań padł martwy u stóp Dziewicy.W późniejszych latach Santo Domingo (Dominik) de Guzmán podzielił 150 Zdrowaś Maryjo na trzy grupy po 50, połączył je z medytacją Pisma świętego i podzielił na:* Tajemnice Radosne* Tajemnice Bolesnej Tajemnice Chwalebne, a św. Jan Paweł II dodał Tajemnice Światła😇

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 41 = 51

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.