Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

BEZPIECZNE WAKACJE

BEZPIECZNE WAKACJE NA WSI
Droga Młodzieży! Podczas wakacji czyha na Was wiele niebezpieczeństw. Co należy zrobić by wakacje na wsi były bezpieczne? Poznajcie zasady bezpiecznego zachowania się na wsi podczas wakacji. Zapraszam Was do obejrzenia filmiku.
https://youtu.be/iW_8uy0ZNtM

ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WAKACYJNYCH PRZYGÓD

Droga Młodzieży! Niedługo rozpoczną się wakacje – czas odpoczynku i relaksu. Musicie jednak pamiętać, by podczas wakacyjnych przygód zachować zdrowy rozsądek i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Bądźcie ostrożni wszędzie a zwłaszcza w miejscach, których nie znacie. Od Waszych decyzji może zależeć życie Wasze jak i najbliższych. Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam na film

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK W LESIE

Moi Drodzy ! Las może być wspaniałym miejscem do odpoczynku oraz relaksu. Dlatego warto go odwiedzić z rodziną czy przyjaciółmi. Ale przed wyprawą do lasu należy się odpowiednio przygotować. Co należy ze sobą zabrać? O jakich zasadach bezpieczeństwa należy pamiętać? Zapraszam Was na film.

BEZPIECZNIE WAKACJE – NOŚ KASK
Moi Drodzy! Podczas wakacji pamiętajcie, że kiedy zamierzacie jeździć rowerem, hulajnogą, wrotkami, rolkami czy deskorolką musicie koniecznie założyć kask. Kask uchroni Was przed urazem głowy podczas upadku. Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam do wysłuchania piosenki.

BEZPIECZNE WAKACJE – NIE UFAJ NIEZNAJOMYM
Moi Drodzy! Chciałabym zwrócić Wam uwagę, żebyście podczas wakacji pamiętali o zachowaniu rozsądku w kontaktach z nieznajomymi. Możecie rozmawiać z nieznajomymi tylko w obecności rodziców lub osoby dorosłej, która Wam towarzyszy. Nie oddalajcie się z nieznajomymi pod żadnym pozorem. Nie przyjmujcie od nieznajomych żadnych rzeczy i nie wsiadajcie do obcego samochodu. W miejscach publicznych bądźcie zawsze przy rodzicach bądź osobie, która Wam towarzyszy. Jeśli się zgubicie poszukajcie policjanta albo zwróćcie się do osoby pilnującej bezpieczeństwa lub do sprzedawcy w sklepie. Zapraszam Was do obejrzenia filmiku.

BEZPIECZNIE WAKACJE – NIE UFAJ OSOBOM POZNANYM W SIECI
Moi Drodzy! Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i nawiązywania nowych przyjaźni. Podczas korzystania z Internetu musicie pamiętać by nie ufać osobom poznanym w sieci. Osoba w Internecie może podawać się za zupełnie inną osobę niż jest w rzeczywistości. Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam do obejrzenia filmiku.
https://youtu.be/jXPJgcbc1zQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

43 + = 47

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.