Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

NOWY SAMOCHÓD


Zespół Placówek Oświatowych „NASZ DOM” w Gębicach otrzymał dziewięcioosobowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach obszaru D „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Kwota dofinansowania ze środków PFRON wyniosła 80 000 zł. 
Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się 4 grudnia 2019 r. przy udziale Dyrektora Oddziału Wielkopolskiego PFRON pani Anny Skupień. Po przekazaniu kluczy do samochodu na ręce dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych „NASZ DOM” siostry Wiesławy Kowalskiej i poświęceniu pojazdu, zgromadzeni wychowankowie mieli okazję do krótkiej przejażdżki na terenie naszej placówki. 
Nowy samochód przyczyni się do zwiększenia bazy transportowej naszej placówki, z której wychowankowie na co dzień korzystają między innymi poprzez dowóz do Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnowie, wyjazdy do zakładów pracy, organizacje wycieczek krajoznawczych. Zmniejszenie bariery komunikacyjnej pozwoli poszerzyć zakres działań placówki w ramach rehabilitacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej i zdrowotnej. Zakupiony samochód przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich pozwoli podwyższyć poziom funkcjonowania naszych wychowanków, jakości życia i integracji społecznej.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo i na zewnątrz
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na zewnątrz
Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.