Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

Dokumenty Ośrodka

KONCEPCJA PRACY ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH „NASZ DOM” W GĘBICACH

Zespół Placówek Oświatowych „NASZ DOM” w Gębicach obejmuje następujące placówki:

1/ Ośrodek Pedagogiczno – Rehabilitacyjny „NASZ DOM”

2/ Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy „DEO GRATIAS”

Zespół Placówek realizuje swoje cele zgodnie z misją i posłannictwem Sióstr Felicjanek oraz założycielki Zgromadzenia i Patronki ośrodka Bł. Marii Angeli Truszkowskiej, aby „WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU NIEŚĆ POMOC, BO KAŻDY JEST BLIŹNIM NASZYM”.

Niesiona przez Ośrodki pomoc to otwarta dłoń Boga Ojca, w której chroni się małe dziecko oraz każdy, kto potrzebuje opieki Ojca.

Boża Opatrzność – to jest nasz symbol i logo placówki. Niesiemy pomoc, opiekę, wychowanie i wsparcie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, ich rodzinom oraz wszystkim, którzy przyjeżdżają do NASZEGO DOMU.

Stwarzamy pełną ciepła, miłości i bezpieczeństwa atmosferę domu rodzinnego. Wychowujemy w duchu wartości chrześcijańskich i przygotowujemy do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w środowisku społecznym.

Naszym wychowankom dajemy możliwość rozwoju duchowego, intelektualnego i fizycznego na miarę indywidualnych możliwości. W każdej osobie widzimy wielki potencjał do odkrywania zdolności, talentów i pasji w duchu myśli pedagogicznej Marii Grzegorzewskiej „NIE MA KALEKI JEST CZŁOWIEK”.  Temu ideałowi przyświeca hasło naszej posługi: „Przez pracę i zabawę do pełnej sprawności i uczestnictwa

w przyszłym dorosłym życiu”

Udział w specjalistycznych zajęciach na rehabilitacji oraz w pracowniach artystycznych  sprawia, że w każdym dziecku rodzi się poczucie wartości, akceptacji oraz wiara we własne możliwości. Wychowanek, który kończy pobyt w NASZYM DOMU jest osobą otwartą, radosną, gotową na miarę swoich możliwości do pełnowartościowego życia                                   w społeczeństwie, w tym również pracy zawodowej.

Środowisko „NASZEGO DOMU” to siostry, pracownicy świeccy, wychowankowie, rodzice, goście i przyjaciele, którym przyświeca jedna myśl Bł. Marii Angeli – „KOCHAĆ , to znaczy DAWAĆ!” Dawać  wszystko, co najlepsze naszym dzieciom.

Potwierdzeniem skuteczności naszych wspólnych oddziaływań są sami dorośli i samodzielni wychowankowie, którzy po opuszczeniu ośrodka często do niego wracają jak do SWOJEGO DOMU.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 80 = 82

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.