Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ADWENT 2020

CZEKAM NA OBIETNICĘ

Bóg Ojciec jest wierny swoim obietnicom. Dlatego Bóg nigdy się nie spóźnia, ponieważ On jest Panem czasu i naszych serc, wie najlepiej, jak i kiedy ma działać. Bądźmy nieustannie gotowi, oczekując z nadzieją i radością na wypełnienie obietnicy.

Obraz może zawierać: świeczki i ogień

Adwent to czas, w którym każdy z nas pragnie jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

W Polsce od dawna w tym okresie odprawiane są w kościołach Msze Święte, ku czci Maryi nazywane Roratami. Odprawiane są o wschodzie słońca i ponownie wieczorem. Różnią się one od zwykłych Mszy tym, że rozpoczynają się one w ciemności rozświetlonej jedynie przez światło świec i lampiony przynoszone przez dzieci. Dlatego postarajcie się, by jak najczęściej w nich uczestniczyć. Niech to będzie Wasze najważniejsze postanowienie. https://youtu.be/1B2Ha4lEYTg

LAMPION ADWENTOWY

Kto z Was nie ma jeszcze lampionu na Roraty może go wykonać samodzielnie. Można go zrobić ze słoika, papieru lub puszki, ale bezpiecznym źródłem światła wewnątrz lampionu może być niewielka latarka. Właśnie dlatego zobaczcie ciekawy filmik, który pomoże wam w wykonaniu podobnego lampionu.

https://youtu.be/Tc9NrkqkroMhttps://youtu.be/KHyBKaERGf8

Czas Adwentu ma piękną i bogatą symbolikę.

Dlatego zapraszam Was do obejrzenia prezentacji, która wyjaśni Wam czym są i co oznaczają zwyczaje oraz symbole, z którymi spotykamy się podczas Adwentu.

O ADWENCIE DLA NAJMŁODSZYCH

Już dużo wiemy o Adwencie, ale teraz Tereska i Kubuś opowiedzą Wam jak podczas Adwentu przygotować swoje serca na przyjście Pana Jezusa. Wiedział o tym również Jan Chrzciciel. Posłuchajcie.

Czekam na CUD nad cudami

Coraz bliżej Pana Boga.

„Modlić się i miłować – to właśnie jest czuwanie.

Kiedy Kościół uwielbia Boga i służy bliźniemu, nie żyje w nocy. Nawet jeśli jest znużony i ciężko doświadczony, podąża ku Panu.

Przyzywajmy Go: Przyjdź Panie Jezu, potrzebujemy Ciebie! Przyjdź blisko nas! Ty jesteś światłem: przebudź nas ze snu miernoty, zbudź nas z mroku obojętności. Przyjdź, Panie Jezu, spraw, aby nasze roztargnione obecnie serca stały się czujne: spraw, abyśmy poczuli pragnienie modlitwy i potrzebę miłowania.”

Papież Franciszek

Obraz może zawierać: świeczki i ogień

TEGOROCZNE SPOTKANIA ADWENTOWE przybliżą nam tajemnicę Mszy Świętej.

Podczas Rorat mieliśmy uczyć się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Dowiedzieć się nie tylko tego, co podczas Mszy Świętej się dzieje, ale przede wszystkim, że każda Msza Święta jest ofiarą Jezusa Chrystusa prawdziwie obecnego pod postacią Najświętszej Hostii. No cóż, trochę inną drogą poznacie ludzi, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością. Życzymy Wam mocnej i niezachwianej wiary w żywą obecność Pana Jezusa podczas każdej Mszy Świętej. Niech On wzmacnia wszystkich swoim słowem i Ciałem na drodze do nieba. Wsłuchaj się w słowa utworu Magdy Anioł.

Już wiemy, że słowo „adwent” pochodzi od łacińskiego słowa adventus, co oznacza przyjście, nadejście.

To czas oczekiwania.Już wiemy na co i na Kogo czekamy. Do czego się przygotowujemy – na przyjście Pana Jezusa, czekamy na CUD Bożego Narodzenia. A na powitanie Kogoś takiego trzeba się wyjątkowo dobrze przygotować.Czekamy na CUD!A co to jest cud? – Zjawisko, zdarzenie, którego nie można wytłumaczyć.Gdzie bardzo często słyszymy o cudach? – Opowiadają o nich ewangeliści.Gdzie dokonuje się Cud nad cudami? – Podczas każdej Mszy Świętej.Bliskość z Bogiem to CUD NAD CUDAMI. NIE ZWLEKAJ! Może uda Ci się chociaż w ostatnim tygodniu uczestniczyć we Mszy świętej – w Roratach. Fajnie by, było! Zachęcamy!

Obraz może zawierać: tekst „CUD NAD CUDAMI”

BAJKA NA ADWENT

„Jak Anioł wybierał zwierzęta do żłóbka”. Kiedy Józef i Maryja byli już w drodze do Betlejem, zwołał Anioł pośpiesznie zebranie zwierząt, aby wybrać z nich pomoc świętej Rodzinie w stajni. Jako pierwszy zgłosił się naturalnie lew: Tylko król jest godzien służyć Panu świata – argumentował – rozerwę na ćwierci każdego, kto tylko podejdzie za blisko do Dziecka. – Ty jesteś mi za okrutny – powiedział anioł. Słysząc to lis, wysunął się cichaczem na czoło i z niewinną miną przedkładał: Ja zadbam o nich najlepiej. Dla Dzieciątka zorganizuję najsłodszy miód, a dla matki dostarczę każdego poranka świeżą kurę na rosół. – Ty jesteś mi za cwany – powiedział anioł. Wtedy podszedł majestatycznie do przodu paw, rozwinął swój paradny wachlarz i zaproponował wyniośle: Ja wystroję tę ubogą stajnię piękniej niż Salomon swoją świątynię. – Ty jesteś mi za próżny – powiedział anioł. Podchodziły jeszcze inne zwierzęta, chwaląc swoje zalety i swoją użyteczność. Na próżno, żadne ze zwierząt nie zakwalifikowało się do pomocy świętej Rodzinie.

Więc które ze zwierząt zostało wybrane!

W końcu surowy anioł jeszcze raz rozejrzał się po zgromadzonych i dostrzegł w pobliskim polu osła i woła przy pracy. Zawołał i te zwierzęta. – Co możecie zaofiarować – zapytał. – Nic – powiedział osioł i spuścił smutno uszy – niczego nie nauczyliśmy się oprócz pokory i cierpliwości, bo wszystko inne sprowadzało tylko baty na grzbiet. A wół dorzucił skromnie: – Ale może moglibyśmy od czasu do czasu ogonem odpędzać muchy. – Chodźcie, właśnie wy nadajecie się do żłóbka – powiedział anioł.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

OPOWIADANIA ADWENTOWE

Kochani! I jeszcze na koniec zapraszamy wszystkich do wysłuchania krótkich opowiadań adwentowych. Właśnie one są bardzo pouczające ponieważ uczą by „ufać Bogu”, bo tylko On jest dla nas ostoją w trudnych chwilach. Przestrzegają nas przed grzechem i nawołują do czynienia dobrych uczynków. Pozdrawiamy Was serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 1

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.