Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

DZIEŃ WSPÓLNOTY 2018

Jesteśmy już po kolejnym Dniu Wspólnoty. 27 maja przeżywaliśmy wspólnie z Wychowankami, Rodzicami i Opiekunami oraz Przyjaciółmi i Dobrodziejami Naszego Domu coroczne święto Ośrodka „Dzień Wspólnoty”. Hasłem przewodnim naszego święta były słowa ” WSZYSCY JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM”, z racji nowego roku duszpasterskiego poświęconemu Duchowi Świętemu. Przesłaniem naszego świętowania było podkreślenie RODZINY, jako komórki dającej życie i przyjmującej każde życie – także życie DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO oraz RODZINY napełnionej Duchem Świętym.

Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ksiądz Bp Zdzisław Fortuniak. Podkreślił On w swojej homilii cel i sens życia we Wspólnocie Naszego Domu, gdzie NAJWAŻNIEJSZE JEST DZIECKO. ” To Wy jesteście najważniejsi, bo bez Was nie byłoby Gębic, nie byłoby Ośrodka” – powiedział ksiądz Biskup zwracając się do naszych Wychowanków. „Pamiętajcie, tutaj każde Dziecko jest kochane i potrzebne” dodał, przypominając o wartościach, którymi powinniśmy żyć na co dzień, takich jak Miłość, Życzliwość i troska o każdego Wychowanka.

Kolejnym punktem był program artystyczny, przygotowany przez dzieci i młodzież, który podkreślał znaczenie Rodziców w ich życiu i był formą wdzięczności i Miłości za trud wychowania. Były słowa podziękowania, życzenia dla Rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, taniec i piosenki oraz róże, które każde Dziecko wręczyło swoim Rodzicom. Z ogromnymi emocjami wszyscy obecni wysłuchali przepięknej piosenki „BÓG SIĘ MAMO NIE POMYLIŁ”, wykonanej przez jedną z naszych Absolwentek wspólnie z wychowankami z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „DEO GRATIAS”. To właśnie te DZIECI, które nie potrafią same mówić czy wyrazić tego co czują, potrzebują najwięcej MIŁOŚCI. „Ja, który nigdy nie powiem mama,Ja, który nigdy nie zawołam tata,Ja, który pozostanę dzieckiem. Tylko wzrokiem powiem wam dziękuję…Bóg się mamo nie pomylił – narodziłem się z miłości…” – właśnie te słowa piosenki najmocniej dotknęły serca wszystkich obecnych. JAKIE SZCZĘŚCIE, ŻE CI RODZICE DALI SWOIM DZIECIOM ŻYCIE, gdzie w obecnej kulturze część społeczeństwa uważa, że nie powinni się w ogóle urodzić, nie powinni istnieć. BÓG SIĘ NIE POMYLIŁ, DZIECI Z GŁĘBOKĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ URODZILI SIĘ Z MIŁOŚCI!!! DZIĘKUJEMY WAM RODZICE ZA TĄ TRUDNĄ WIELKĄ MIŁOŚĆ.

Na koniec wszystkie DZIECI wyszły na sceną, aby złożyć swoim Rodzicom życzenia i wyrazić MIŁOŚĆ słowami piosenki.

„To dzięki Wam, mam teraz to co mam,
To dzięki Wam, wspanialszy jest mój świat.
Niech dobry Bóg Was strzeże, niech Wam da
Siłę i zdrowie, byście mogli żyć sto lat.”

Nie wszystkim Wychowankom łatwo było wyrazić swoją wdzięczność, mieli tremę nawet przed samym wejściem na sceną, mieli dużo obaw i rozdarte serca, bo przecież nie wszyscy Rodzice przyjechali, nie wszyscy są obecni w życiu swoich dzieci przez różne okoliczność życia, nie wszyscy być może jeszcze żyją, nie wszyscy pamiętają, że mają tak wspaniałe DZIECI. Dlatego tym bardziej wielka wdzięczność dla tych, którzy byli i dla tych, którzy są zawsze przy swoich dzieciach.

Po występie artystycznym, życzeniach i przemówieniach przyszedł czas na uroczystą Agapę pośród zieleni w naszym parku. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do udziału w Festynie Rodzinnym, gdzie  Rodzice wspólnie z Dziećmi zmagali się przy różnych konkurencjach sportowych. Tam przy muzyce wszyscy kibicowali uczestnikom różnych rozgrywek.

Nasze świętowanie zakończyło się późnym popołudniem przy grocie Matki Bożej na wspólnym nabożeństwie majowym tzw. Majówce. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ I WŁĄCZENIE SIĘ DO NASZEGO ŚWIĘTOWANIA. DZIĘKI WAM DRODZY RODZICE I GOŚCIE TO ŚWIĘTO BYŁO NASZYM WSPÓLNYM ŚWIĘTEM I NASZĄ WSPÓLNA RADOŚCIĄ. „TO DZIĘKI WAM MAM TERAZ TO CO MAM”.

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.