Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

DZIEŃ WSPÓLNOTY 2017

„Zawsze z Tobą, Maryjo”…pod takim hasłem 21 maja przeżywaliśmy tegoroczny Dzień Wspólnoty- święto naszego Ośrodka. W tym roku przypadło ono w wyjątkowy czas, a mianowicie w 100 rocznicę objawień fatimskich. Dlatego też nasze doroczne spotkanie odbyło się pod szczególnym okiem Maryi. Z tej okazji nasi wychowankowie przedstawili piękny spektakl opisujący najważniejsze wydarzenia z życia świętych Pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka. Nie zabrakło wśród widowni łez wzruszenia, radości , a także grozy , gdy na scenie  grzmiało, wirowało słońce i poruszał się dąb, na którym objawiała się Matka Boża. Pięknym dopełnieniem przedstawienia były nasze ośrodkowe tancerki, które poprzez taniec oddały cześć Matce Bożej i wprowadziły nas w iście niebiański nastrój.

Inni wychowankowie natomiast, udowodnili nam, że wiersz można czytać i wyrażać na różne sposoby, np. za pomocą ciekawych instrumentów. Taka właśnie instrumentalizacja wiersza o Matce Bożej miała miejsce na naszej ośrodkowej scenie. Wszystkim naszym młodym artystom i wykonawcom z serca dziękujemy i gratulujemy tak różnorodnych i pięknych talentów.

Naszą uroczystość uświetniła również, jak co roku, obecność naszego Przyjaciela- Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Tym razem Jego Ekscelencja również przeżywał swój jubileusz- 35 lecie sakry biskupiej. Z tej okazji modliliśmy się za naszego Pasterza i złożyliśmy mu najserdeczniejsze życzenia wraz z kwiatami. Wszystkim gościom i uczestnikom tegorocznego Dnia Wspólnoty gorąco dziękujemy za przybycie i mówimy: do zobaczenia za rok!

https://goo.gl/photos/tqfr25vChtJHGCSG8

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 34 = 37

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.