Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

„ARCHIPELAG SKARBÓW”

W naszej społeczności gębickiej w dniach 12/13 czerwca br. odbyły się warsztaty Programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” dla młodzieży NASZEGO DOMU oraz uczniów klas gimnazjalnych i Przysposobienia do pracy Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach i Gimnazjum im.Leśników Polskich w Gębicach. Cała młodzież zgromadziła się w Auli Jana Pawła II w NASZYM DOMU. W ciągu dwóch dni spotkań ekipa prowadząca przekazywała młodzieży wiadomości na temat zdrowego i mądrego stylu życia, zachęcano młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii. Dwa dni spotkań warsztatowych zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

„Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Punktem wyjścia w pracy z młodzieżą jest uświadomienie uczestnikom ich najgłębszych pragnień i marzeń, w tym zwłaszcza marzenia o pięknej, trwałej miłości na całe życie, która nie tylko nigdy się nie skończy, ale z biegiem lat będzie rosła. Trenerzy jasno mówią młodzieży, że ich samych w życiu osobistym interesuje tylko tak pojęta miłość i jeśli w programie będzie mowa o drodze życia, seksualności, różnych wyborach – to zawsze z myślą o tym, że celem jest wielka i trwała miłość.

Młodzież dobrze rozumie, że do wielkich celów dochodzi się poprzez trudy i wyrzeczenia. Młodzi zdają sobie sprawę, że bardzo trudno jest zbudować trwałą miłość, naprawdę szczęśliwą rodzinę. Doświadczenia Archipelag Skarbów pokazują, że uczestnicy programu nie boją się wymagań, wysiłku, pracy nad sobą. Potrzebują tylko logicznego wytłumaczenia, że „opłaca się” te wyrzeczenia ponieść, bo tylko one prowadzą do realizacji marzeń.”

W czasie warsztatów przekazywana była młodzieży wiedza o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Trenerzy prowadzący Program uczyli młodzież jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka. Młodzież otrzymała konkretne wskazówki, jak radzić sobie z pobudzeniem seksualnym, zakochaniem, ze złością i gniewem. Zachęcano młodzież do korzystania z tych wskazówek, trenowania własnej siły charakteru.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA PANU JAKUBOWI PLECHA ORAZ WSZYSTKIM TRENEROM ZA BOGATY I I INTENSYWNIE PRZEŻYTY PROGRAM ORAZ ZA PROFESJONALIZM I SZCZERE DZIELENIE SIĘ WŁASNYM ŻYCIEM.

Zapraszamy do galerii: https://goo.gl/photos/4DMWGoBBhHLJBAaM6

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − = 8

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.