Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

KARNAWAŁ „DZIECI ŚWIATA”

„Tańce, hulanki i swawole..” tak się bawili nasi dziadkowie, a teraz „Będzie się działo”, „Ona tańczy dla mnie”, „Przez twe oczy zielone…”. A jak wyglądają zabawy i bale na innych kontynentach??? Tego właśnie dowiedzieliśmy się na tegorocznym Balu Karnawałowym pt.” DZIECI ŚWIATA”. Już miesiąc wcześniej każda grupa wylosowała kontynent, który miała zaprezentować w czasie tegorocznego balu. Występy poszczególnych grup poprzedziła prezentacja na temat misji w świecie oraz życia tamtejszych ludności i pracy misjonarzy na poszczególnych kontynentach.

https://goo.gl/photos/aZmmij9aK2ZtASRA6

DSC04638

Na naszym balu znaleźli się ludy Afryki, Azji i Oceanii, Ameryki i Europy. Każdy kontynent miał swój symboliczny kolor. Kolor zielony symbolizuje – Afrykę – nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów, Kolor czerwony –  Amerykę – podkreśla kolor skóry Indian, Kolor biały – Europę – oznacza kolor skóry Europejczyków, Kolor niebieski – Oceanię – symbolizuje wody Oceanu Spokojnego, Kolor żółty –  Azję – przypomina ludy Azji.

DSC04653

Prezentacja każdej z grup odbyła się przy muzyce oraz tańcu danego kontynentu. Mieliśmy okazję poznać nie tylko ubiór danej ludności ale także specyficzny sposób tańca oraz typową dla każdego kontynentu muzykę.

DSC04629

Cały bal przeplatany był różnymi konkursami i zabawami. Ale w ostateczności głównym punktem balu była zabawa taneczna przy naszej współczesnej muzyce, głównie oczywiście ulubione przez młodzież polskie Disco Polo.

DSC04633

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

36 − 26 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.