Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ŚW. JÓZEF U NAS

W dniach 18/19 kwietnia gościliśmy w „NASZYM DOMU” kopię obrazu Św.Józefa z  kościoła karmelitów bosych na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Poznaniu. Peregrynacja obrazu Św. Józefa rozpoczęła się już 19 marca b.r. w całej archidiecezji poznańskiej. Nasza archidiecezja poprzez peregrynację obrazu św. Józefa, patrona rodzin, pragnie włączyć się w odkrywanie zamysłów Bożych względem rodziny. Celem peregrynacji jest uświadomienie znaczenia religijnych wartości życia rodzinnego, takich jak wspólna modlitwa, niedzielna Msza św., częsta spowiedź i Komunia święta oraz pogłębianie znajomości Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego.

„Józef z Nazaretu uczy nas tego, jak wielką wartość stanowi rodzina. Ona jest wspólnotą, komunią osób zjednoczonych miłością. Każda rodzina może zbudować taką miłość, jeśli tylko małżonkowie stają się „bezinteresownym darem z siebie samego”, bezwarunkowo i na zawsze. Jeśli tylko ta miłość małżeńska, rodzicielska, rodzinna jest ciągle uszlachetniana przez wspólne troski i radości, przez wspieranie się wzajemne w trudnych chwilach. Jeśli zapomina o sobie samym dla dobra umiłowanego człowieka. Prawdziwa miłość nigdy nie wygasa. Wiedział o tym dobrze św. Józef i dlatego nie zawahał się zawierzyć Bogu siebie i swojej Rodziny, a dzięki temu zawierzeniu spełnił do końca misję wobec Maryi i Jej Syna, powierzoną mu przez Boga.” (List Pasterski Arcybiskupa Poznańskiego przed koronacją cudownego obrazu św. Józefa z kościoła karmelitów w Poznaniu)

Do spotkania ze Św.Józefem przyłączyli się dzieci i młodzież „NASZEGO DOMU”, wychowawcy, pracownicy oraz przyjaciele i znajomi ośrodka.

DSC09148

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 52 = 60

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.