Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

DZIEŃ WSPÓLNOTY 2015

DSC09657

Dzień 17 maja 2015 roku zapisał się we wspólnocie „NASZEGO DOMU” jako dzień dziękczynienia i świętowania. W ramach Dnia Wspólnoty składaliśmy Bogu dzięki za 500 – letnią rocznicę urodzin naszego Patrona Świętego Feliksa, za Jego opiekę nad naszym Zgromadzeniem i powierzonymi naszej opiece dziećmi i młodzieżą.

Tradycyjnie, wspólne świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11 od uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka, towarzyszyli Ksiądz Infułat Konrad Kołodziej i Ksiądz Kapelan Andrzej Kruszyński. Przed Mszą Świętą Siostra Dyrektor s.M.Rafaela powitała wszystkich przybyłych na ten dzień gości, przedstawiła sylwetkę Świętego Patrona i przebieg uroczystości.

W czasie Eucharystii, w darach ofiarnych złożone były m.in. kosze z bułkami jako symbol dobroci Świętego Feliksa, który był kwestarzem na rzymskich ulicach. Natomiast po Komunii Świętej Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa dzieciom i młodzieży, olejami Świętego Feliksa. Tradycja głosi, że przyniesiono do Świętego Feliksa umierające dziecko, a ten wziął oliwę z lampki sprzed tabernakulum i namaścił dziecko, po czym doznało uzdrowienia. Na pamiątkę tego zdarzenia ojcowie Kapucyni podtrzymują tradycję namaszczenia olejami. Deo Gratias, że i w „NASZYM DOMU” mogliśmy doświadczyć takiej łaski.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy obecni zostali zaproszeni przez Siostrę Dyrektor do obejrzenia programu artystycznego, który przygotowali wychowankowie „NASZEGO DOMU”, a także wychowankowie należący do ośrodka „DEO GRATIAS”. Jako pierwsi w programie wystąpili wychowankowie w orkiestrze. Usłyszeliśmy układ instrumentalny przygotowany do I części Symfonii Klasycznej Sergiusza Prokofiewa. Następnie przedstawiona była prezentacja o Świętym Feliksie i wielka niespodzianka – nagranie DVD odtworzone na projektorze- występ wychowanków z Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w tańcu „Powitanie Wiosny”. Kolejnym punktem programu był „Taniec z misiami” w wykonaniu młodszych dziewcząt, na koniec wystąpiły starsze dziewczęta w „Tańcu Uwielbienia”. Wszystkie występy zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem i były nagrodzone dużymi brawami. Ostatnim punktem świętowania była wspólna agapa, na którą byli zaproszeni wszyscy goście. Deo Gratias za naszego Patrona. Deo Gratias za dar dzisiejszego dnia.

/s.M.Amelia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

45 − 36 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.