Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

Jasełka „Tobie Mały Panie”

  Dnia 26.01.2014r. wychowankowie z Zespołu Placówek Oświatowych „Nasz Dom” przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe w WDK w Gębicach. Odpowiedzialne za przygotowanie były s. M. Gregoria Pelc,  s. M. Salomea Haliżak i  s. M. Amelia Bednarska.

Dzieci i młodzież ośrodka przedstawili piękną historię o pasterzach, którzy po spotkaniu z Aniołami jako pierwsi przybyli do betlejemskiej stajenki aby powitać Boga i Pana. Po nich przybyli Trzej Królowie i wielu, wielu innych ludzi dobrej woli. Treść przedstawienia była przeplatana kolędami przy akompaniamencie gitary i instrumentów perkusyjnych. Widownia z radością włączyła się do wspólnego  śpiewu.

Bezpośrednio po jasełkach wszyscy byli zaproszeni do wspólnego kolędowania. Można było usłyszeć m. in. „ Dzisiaj w Betlejem”, „ Gore, Gwiazda”, „ Skrzypi wóz”, „ Gdy śliczna Panna” , „Z Narodzenia Pana”. Najmłodsze dzieci z widowni były zaproszone również do wspólnej gry na instrumentach. Tego popołudnia nie brakowało radości i uśmiechów. Na zakończenie został przygotowany poczęstunek przez p. Bogusławę Spiker w postaci domowych wypieków i ciepłej kawy oraz herbaty. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego spotkania. Życzymy aby radość Bożego Narodzenia trwała w sercu każdego człowieka.

Bóg Zapłać!

DSC07533

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + = 8

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.