Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ŚWIATOWY DZIEŃ WIATRU

15 CZERWIEC – ŚWIATOWY DZIEŃ WIATRU – cz.1.
Dzisiaj 15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Wiatru. Wiatr wpływa na pogodę i potrzebują go rośliny aby rozsiewał nasiona oraz pyłki. Potrafi nawet rzeźbić skały i wydmy. Przynosi ludziom wiele korzyści, ale niekiedy stanowi niebezpieczny żywioł. W Światowy Dzień Wiatru uświadamia się społeczeństwo przede wszystkim na temat energii wiatrowej, jej potencjale i możliwościach zastępowania nieodnawialnych źródeł energii. Po raz pierwszy moc wiatru do produkcji prądu wykorzystano pod koniec XIX wieku czyli w tym samym czasie co powstał samochód z silnikiem benzynowym. Wcześniej wiatr służył do mielenia zboża w młynach, pompowania wody i nawadniania pól uprawnych. Jak wyglądają i funkcjonują turbiny wiatrowe? Jakie przynoszą korzyści a jakie niosą zagrożenia? Do czego potrzebny jest wiatr? Zapraszam do obejrzenia filmów.
https://youtu.be/EmQ0V83rzmA


https://youtu.be/hEKmkNvJ214

Najmłodszych zapraszam do wykonania bardzo atrakcyjnej zabawki – wiatraczka z papieru. Pozdrawiam was serdecznie i zapraszam na film Miłej zabawy!
https://youtu.be/xuz9EwXiu-oWiatraczek wykonany z jednego kawałka papieru przytwierdzony do sztywnego patyka. Wiatraczek może być bardzo atrakcyjną zabawką dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

26 + = 28

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.