Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ŚWIATOWY DZIEŃ WIATRU

15 CZERWIEC – ŚWIATOWY DZIEŃ WIATRU – cz.1.
Dzisiaj 15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Wiatru. Wiatr wpływa na pogodę i potrzebują go rośliny aby rozsiewał nasiona oraz pyłki. Potrafi nawet rzeźbić skały i wydmy. Przynosi ludziom wiele korzyści, ale niekiedy stanowi niebezpieczny żywioł. W Światowy Dzień Wiatru uświadamia się społeczeństwo przede wszystkim na temat energii wiatrowej, jej potencjale i możliwościach zastępowania nieodnawialnych źródeł energii. Po raz pierwszy moc wiatru do produkcji prądu wykorzystano pod koniec XIX wieku czyli w tym samym czasie co powstał samochód z silnikiem benzynowym. Wcześniej wiatr służył do mielenia zboża w młynach, pompowania wody i nawadniania pól uprawnych. Jak wyglądają i funkcjonują turbiny wiatrowe? Jakie przynoszą korzyści a jakie niosą zagrożenia? Do czego potrzebny jest wiatr? Zapraszam do obejrzenia filmów.
https://youtu.be/EmQ0V83rzmA


https://youtu.be/hEKmkNvJ214

Najmłodszych zapraszam do wykonania bardzo atrakcyjnej zabawki – wiatraczka z papieru. Pozdrawiam was serdecznie i zapraszam na film Miłej zabawy!
https://youtu.be/xuz9EwXiu-oWiatraczek wykonany z jednego kawałka papieru przytwierdzony do sztywnego patyka. Wiatraczek może być bardzo atrakcyjną zabawką dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

98 − 89 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.