Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

DZIEŃ DZIECKA 2020

KOCHANI!
Dzisiaj jest ulubiony dzień w kalendarzu wielu dzieci czyli Dzień Dziecka!
W tym wyjątkowym dla Was dniu Rodzice często obdarowują Was prezentami, a w różnych miejscowościach w Polsce organizowane są dla Was wyjątkowe atrakcje.

Drogie Dzieci!
Z okazji Waszego Święta życzymy Wam WIELU ŁASK BOŻYCH I OPIEKI NAJLEPSZEJ Z MATEK – MARYI.
Życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach a każdy dzień był dla Was wspaniałą, niezapomnianą przygodą. Niech Pan spełni wszystkie Wasze marzenia według swojego planu!

Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu popularyzacji idei i celów z zakresu praw dziecka, które zostały zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych. Jest on obchodzony w różnych krajach w indywidualnych terminach.
W Polsce, Niemczech i Chinach świętujemy go 1 czerwca. Z kolei w Japonii i Korei Południowej dzieci i rodzice celebrują go 5 maja. We Francji, Indiach i Kanadzie Dzień Dziecka przypada na 20 listopada i to właśnie ten dzień jest obchodzony przez Unicef, jako Dzień Dziecka.
W Polsce w Dzień Dziecka zgodnie z tradycją od 1994 roku w Warszawie obrady prowadzi Sejm Dzieci i Młodzieży.

Dedykujemy Wam piosenkę:

DZIEŃ DZIECKA 2020

Niech świadomość, że każdy z nas jest całym światem Boga Ojca, nigdy nas nie opuszcza.

Obraz może zawierać: tekst
Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko, na zewnątrz i zbliżenie, tekst „Kto ty jesteś? Dziecko Boże! Skąd się wziąłeś? Bóg mnie stworzył! Jaki znak twój? Krzyż Jezusa! Co jest ważne? Bóg i dusza! dusza! Jaki cel twój? Dojść do Nieba! Jak to zrobić? Kochać trzeba! Kogo kochać? Nie wiesz tego kochaj Boga i bliźniego!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 2

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.