Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

Kochani! To już dziś 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. To święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.
W dniu 12 maja przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa i założycielki pierwszej szkoły pielęgniarstwa, która powstała w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie.
Dla ciekawostki dodam, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła rok 2020 „Rokiem pielęgniarki i położnej”, na cześć 200. rocznicy urodzin Florence Nightingale.
To właśnie pielęgniarki i położne są przy nas w najtrudniejszych chwilach życia, towarzyszą podczas narodzin i często ostatniego pożegnania. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc znakomitą okazją, żeby docenić ich pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu.
Dlatego w tym wyjątkowym dniu chcemy podziękować wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym za codzienną, niezwykle ciężką pracę!

Wyraźmy swoją wdzięczność i pamięć modlitwą, uśmiechem?

Obraz może zawierać: kwiat, tekst i przyroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 51 = 57

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.