Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Moi Drodzy! 9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej. Data tego święta jest związana z ogłoszeniem w 1950 r. przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana planu, który dał początek Unii Europejskie
Unia Europejska nie jest państwem, ale wyjątkowym partnerstwem między krajami europejskimi. W UE mieszka ponad 446 mln ludzi, co odpowiada około 6 % ludności świata. Obecnie UE składa się z 27 państw. Hymnem Unii Europejskiej jest Oda do radości Ludwiga van Beethovena. Flaga Unii to okrąg złożony z dwunastu złotych gwiazd na błękitnym tle. Gwiazdy symbolizują jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy a ich liczba nie zależy od liczby państw członkowskich.
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. 1 lutego 2020 r. z Unii Europejskiej wystąpiła Wielka Brytania.
Z okazji Dnia Unii Europejskiej co roku w wielu miastach organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze informacyjno-edukacyjnym, które nie tylko przybliżają wiedzę o Europie, ale również o jej kulturze. W 2020 roku z racji światowej pandemii koronawirusa obchody tego święta będą miały ograniczony charakter.

Zachęcam do obejrzenia filmu: Poznaj Unię i Historię Integracji Europejskiej


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 40 = 48

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.