Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

DZIEŃ STRAŻAKA

Droga Młodzieży! Dzisiaj, 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jest to dzień Świętego Floriana czyli patrona strażaków. Wielu z Was marzy, by w przyszłości wykonywać właśnie ten zawód. Praca strażaków jest bardzo niebezpieczna i bardzo ciężka ponieważ każdego dnia ryzykują oni własnym zdrowiem i życiem by ratować życie i rzeczy innych osób. Dlatego nie jest to zwykły zawód, a służba i powołanie. Praca strażaków to nie tylko gaszenie pożarów. Są oni niezbędni podczas różnego rodzaju katastrof, wypadków samochodowych czy klęsk żywiołowych. Pamiętaj! Gdy potrzebujesz pomocy strażaków dzwoń na nr 998 lub 112!
Święto to zainicjował australijski strażak J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów strażaków. Jest ono okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich ciężką i niebezpieczną pracę. W tym dniu podczas oficjalnych, państwowych uroczystości najbardziej zasłużeni strażacy otrzymują odznaczenia, nagrody i nominacje na wyższe stanowiska. Odbywają się też mniej oficjalne, lokalne obchody tego święta, podczas których strażacy prezentują swoje umiejętności i sprzęt bojowy, rywalizują między sobą w zawodach oraz wspólnie się bawią.
Zachęcamy Was do wykonania podziękowań lub laurek z życzeniami dla dzielnych strażaków. My dołączamy się do Waszych życzeń i życzymy wszystkim strażakom bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech Święty Florian ma Was w swej opiece! Nasza modlitwa za BOHATERÓW może być również sposobem na wyrażenie naszej wdzięczności.

DLA NAJMŁODSZYCH I NIE TYLKO,

bo wszyscy lubimy oglądać bajki a tym bardziej o bohaterach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

74 − = 67

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.