Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

XI Powiatowe Spotkanie z Twórczością Osób Niepełnosprawnych Połajewie

Dnia 19 października 2017 r. wychowankowie naszego Ośrodka  mieli zaszczyt uczestniczyć w XI Spotkaniu z Twórczością Osób Niepełnosprawnych w Połajewie. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego mogliśmy obserwować jak wieloma talentami Pan Bóg obdarzył tych, którzy w oczach świata są uważani za niesprawnych. W spotkaniu wzięły udział osoby z Domu Pomocy Społecznej w Gębicach, Domu Pomocy Społecznej w Wieleniu,  z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” w Trzciance, Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Empatia” w Gębicach, ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Połajewie, z Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach, ze Spółdzielni Socjalnej „Równe Szanse” w Gajewie oraz oczywiście dzieci i młodzież „NASZEGO DOMU”. Na rozpoczęcie spotkania przemówienie wygłosił obecny starosta powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego Pan Tadeusz Teterus i wyrażając radość z tego powodu, że takie spotkania się odbywają, powiedział m.in., że twórczość to rodzaj modlitwy i sposób na wielbienie Pana Boga.

W czasie tego wieczoru mieliśmy okazję do wielu wzruszeń, podziwiając m.in. śpiew niewidomej piosenkarki, czy anielski taniec ze wstążkami, a także do śmiechu i radości podczas humorystycznych przedstawień o Olimpie czy Złotej Rybce.

Wychowankowie naszego Ośrodka zaprezentowali natomiast dwa tańce wielbienia pt. „Podnosisz mnie” i „Dla Niego”, instrumentalizację wiersza pt. „Zbliża się do nas, idzie polami”, a także śpiew modlitwy „Zdrowaś Maryjo” w języku hebrajskim.

Na zakończenie występów wszystkie placówki otrzymały piękną statuetkę jabłka- kuli ziemskiej. Oby twórczość tych wszystkich utalentowanych osób przynosiła piękne owoce dla całego świata i zmieniała nasze życie na lepsze i bardziej wrażliwe na drugiego człowieka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

61 − 57 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.