Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ZDOBYWAMY UMIEJĘTNOŚCI

Zajęcia artystyczne w Pracowniach Krawiectwa i Rękodzieła Artystycznego to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych aktywności przez dzieci i młodzież ośrodka. W kilku pracowniach artystycznych m.in. krawiectwa, rysunku, rzeźby, gobelinu czy ceramiki wychowankowie zdobywają konkretne umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w swoim dorosłym życiu.

DSC06736

Zadziwiający jest fakt jak poprzez udział w wybranych przez siebie zajęciach dzieci i młodzież kształtuje swoje charaktery, wycisza emocje a przede wszystkim uczy się wiary w siebie. Na szczególne zauważenie zasługują chłopcy z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, którzy z własnej inicjatywy podjęli się nauki wykuwania gobelinów. Jeżeli ktoś miał kontakt z taką formą aranżacji artystycznych to doskonale wie, jak mozolna jest taka praca i ile wymaga wysiłku oraz koncentracji. Trudno sobie więc wyobrazić osoby z problemami w koncentracji i skupieniu uwagi, które tworzą bardzo precyzyjne prace gobelinowe. Takie jednak fenomenalne sytuacje mają miejsce na zajęciach artystycznych.

DSC06820

Dusza artysty, która jest wydobywana z każdego dziecka lub osoby młodej na światło dzienne poprzez udział w takich zajęciach, ma prawo zaistnieć jako indywidualna osobowość, zdolna tworzyć i realizować swoje najśmielsze marzenia. Na uboczu zostaje istniejąca niepełnosprawność, a każdy wychowanek staje się artystą, pełnym wiary w siebie, z dumą przedstawiający swoje dzieła.

https://goo.gl/photos/NRUzQX2mZ7fNc65j9

https://goo.gl/photos/JTmrYaSFTw28QaNW8

DSC07480

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 17 = 24

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.