Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

JASEŁKA W ATMOSFERZE NASZEGO DOMU

Każdy dom, rodzina i wspólnota mają swoje własne tradycje i tworzą szczególną i niepowtarzalną atmosferę. W NASZYM DOMU w Gębicach panuje rodzinna, ciepła atmosfera, która udziela się również wszystkich odwiedzającym. Bardzo lubimy gości, wspólne spotkania i okazje do świętowania. W tym roku zorganizowaliśmy wraz z dziećmi, młodzieżą i personelem wspólny stół wigilijny, do którego zostali zaproszeni wszyscy przyjaciele, dobrodzieje i rodzice naszych wychowanków. 22 grudnia wspólne świętowanie rozpoczęło się od udziału w Eucharystii. Msza święta to początek każdego naszego świętowania, gdzie przed głodem cielesnym wszystkich zapraszamy do zaspokojenia głodu duchowego.

DSC03613

Po wspólnej Eucharystii wszyscy nasi domownicy i goście zostali zaproszeni do obejrzenia Jasełek bożonarodzeniowych w wykonaniu dzieci i młodzieży naszego ośrodka pt.” Mario czy już wiesz?”.

DSC05032

Spektakl jasełkowy wprowadził wszystkich w klimat świąt i pozwolił zatopić się w tajemnicy narodzin Syna Bożego, który w przyszłości będzie leczył, uzdrawiał, wskrzeszał i wyciągał z niewoli grzechu. Jeszcze długo po spektaklu brzmiały w naszych uszach echem słowa kolędy..

„Mario czy już wiesz, Kim okaże się twój syn, twój mały chłopiec?
Mario czy ty wiesz, Że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć?
Czy ty wiesz, Że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr?
Że dałaś życie temu, kto tobie życie da?..”

DSC03755Na zakończenie jasełek zaproszono wszystkich do dzielenia się opłatkiem, składania życzeń oraz wspólnej Wigilii. Cała sala fundacyjna Jana Pawła II zamieniła się w salę biesiadną, a świąteczne choinki i dekoracje, blask kolorowych światełek i świec na stołach stwarzał atmosferę wielkiej radości i rzeczywistego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

DSC03813

Czy taka atmosfera może trwać cały rok??? Niektórzy zadawali sobie to pytanie, ponieważ Ksiądz Andrzej, który pobłogosławił opłatek i pierwszy podzielił się ze wszystkimi, zapraszał i zachęcał aby Boże Narodzenie trwało cały rok. Jezus za każdym razem, gdy przychodzi do naszego serca to rodzi się w nas na nowo….na każdej Eucharystii mamy BOŻE NARODZENIE!!! Dlatego w NASZYM DOMU zawsze mamy co świętować, zawsze tworzymy atmosferę domu, przyjaźni i akceptacji dla wszystkich, którzy z nami mieszkają i tych, którzy do nas przyjeżdżają.

DSC04064

https://goo.gl/photos/LsUmwL11eupb37WR8

„A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.