Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

„BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA” – XVI DZIEŃ PAPIESKI

10 października 2016 r. wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego wraz z wychowawcami i opiekunami obchodzili XVI Dzień Papieski. Z tej okazji przygotowali występ, w którym przybliżyli postać wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II.

dsc_7122

Przybyli na przedstawienie goście mogli poczuć niezwykłą atmosferę, która towarzyszyła wizytom Jana Pawła II w ojczyźnie. Ponownie usłyszeliśmy głos ukochanego papieża, który podczas pierwszej pielgrzymki do kraju wypowiedział ponadczasowe słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”.dsc_7133 Wśród oklasków i okrzyków powitania: „Niech żyje papież!” rozbrzmiewał śpiew „Barki” i „Lolka”, który podopieczni uatrakcyjnili zespołową grą na instrumentach. Nie zabrakło również modlitw skierowanych do św. Jana Pawła II przez wiernych. O wstawiennictwo u Matki Bożej prosili przedstawiciele rodziców, samotnych matek, dzieci, chorych, bezdomnych i starców. Wychowankowie i ich opiekunowie byli bardzo wiarygodni w swych rolach.

dsc_7166

Po słodkiej nagrodzie wszyscy zgromadzeni podsumowali wspólne spotkanie radosnym śpiewem. Występ bez wątpienia wszystkim się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.

dsc_7188

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

36 − = 35

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.