Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

BYŁO FAJNIE!!! – FESTYN W GĘBICACH

FESTYN 1

Dnia 04 czerwca 2016 nasi wychowankowie wraz z Siostrami mieli okazję wziąć udział w Festynie  Rodzinny w Gębicach. Został on zorganizowany przez Radę Sołecką Wsi Gębice wraz z Zespołem Szkół Szkołą Podstawową i Publicznym Gimnazjum im. Leśników Polskich, Zespołem Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego, Warsztatami Terapii Zajęciowej, naszym ośrodkiem tj. Zespołem Placówek Oświatowych „Nasz Dom”  oraz Publicznym Przedszkolem w Gębicach. Impreza odbyła się na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Gębicach i miała charakter sportowej rywalizacji, w której uczestniczyły trzy drużyny mieszane, składające się z uczniów wszystkich placówek oświatowych.  Wśród zaproszonych gości dostrzec można było p. Bolesława Chwarścianka Wójta Gminy Czarnków oraz p. Monikę Piotrowską Zastępcę Wójta. Obecni byli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, OSP w Gębicach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przy których stoisku dokonywano pomiarów tkanki tłuszczowej oraz poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Można było również  podzielić się cząstką siebie i zarejestrować jako dawca szpiku dla chorych na białaczkę.

FESTYN 2Drużyny rywalizowały  w następujących konkurencjach sportowych: Warkocz Marysieńki – plecenie warkocza na czas, Balonowa wędrówka, przeciąganie liny, nabijanie sznurka na butelkę, Wieża z kartonu, Bieg na nartach, Kto ma więcej piegów i Sztafeta balonów. Na uczestników czekały dodatkowe atrakcje takie jak lody, ciasta, cukierki i kompot z rabarbaru przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gębic.
Atrakcje dla najmłodszych zapewnili animatorzy kultury z Poznania oraz Cyrk „Heca” z Łodzi. Poza tym dzieci bawiły się na dmuchanych zamkach, ćwicząc sumo dla najmłodszych oraz tańcząc i rozweselając z klaunem. Zainteresowani mieli również możliwość  ozdobienia twarzy malunkami.
Część artystyczną spotkania rozpoczął występ przedszkolaków z Gębic. Zaprezentowali się oni w tańcu do utworu Arki Noego „Weź mnie na ręce” oraz tańcu do utworu Bonny M. „Hit wakacyjny” . Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie w tańcu z kwiatami i wstążkami. Taniec z pomponami przygotowała młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zabrakło też śpiewu w wykonaniu uczniów z gimnazjum pt. „Powrócisz tu”  i  „Lubię wracać”.  Nasi wychowankowie mieli także możliwość pokazać swoje talenty poprzez  taniec do utworu „Błogosławieni  miłosierni”.
W ramach krzewienia kultury sportowej była możliwość wzięcia udziału w konkurencjach siłowania się na ręce w kategoriach: kobiety, chłopcy i mężczyźni. Dla pasjonatów astronomii  absolwent gimnazjum w Gębicach Sławomir Matz przygotował stoisko z teleskopem  umożliwiające obserwację Słońca. Wszyscy świetnie się bawili!!! DZIĘKUJEMY!!!

 

FESTYN 3 FESTYN 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − = 6

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.