Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

Nie można żyć bez powietrza, wody i…..smacznego jedzonka!!! Wiedzą to wychowankowie Ośrodka „NASZ DOM”, którzy 28 kwietnia wzięli udział w konkursie „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”. Zadaniem każdej grupy było ustalenie menu zgodnego z przepisami szóstej edycji Programu edukacyjnego Winiary, przygotowanie wybranego dania oraz udział i prezentację w pokazie kulinarnym. W czasie pokazu dowiedzieliśmy się , że prawidłowe odżywianie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i dobre samopoczucie. To także dobry sposób  na poprawę wyglądu czy lepsze wyniki w nauce.

DSC01431

Podczas pokazu wyświetlony był film na temat zdrowego odżywiania, wyjaśniano co to jest jedna porcja i ile wynosi (otóż porcja to nasza dłoń bez palców, a więc dla każdego inna). Wspólne gotowanie to świetny sposób na spędzenie czasu wolnego, poznawanie nowych technik kulinarnych i odkrywanie różnych smaków może być dobrą zabawą.

DSC01593

Jury po degustacji wszystkich potraw m.in. tosty francuskie, tortilla, sałatka owocowa, sałata warzywna, pełnoziarniste kanapki – oceniło wykonane przez dzieci i młodzież dania i stwierdziło, że wszyscy są zwycięzcami….i wszyscy zdobyli pierwsze miejsce. Zachęcamy do zdrowego odżywiania aby żyć smacznie i zdrowo!!! Dziękujemy za zorganizowanie konkursu!!! Zapraszamy do galerii: https://picasaweb.google.com/101082635456368925878/6279450482075521777#

DSC01459

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 51 = 57

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.