Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie…” (Łk. 18,16)

8 czerwca 2014 roku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszym Ośrodku, czwórka wychowanków przyjęła po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa. Byli to: Dominik Kubicki, Laura Szymanowska oraz Kasia i Martynka Pietrowiak. Atmosfera w tym dniu była bardzo podniosła. Od wczesnego rana wszyscy odczuwaliśmy to, że wydarzy się coś ważnego i wyjątkowego. Oczekiwanie było tym bardziej radosne, że w tą niedzielę przypadało jednocześnie zesłanie Ducha Świętego, którego obiecał nam Pan Jezus. Uwieńczeniem naszych oczekiwań była uroczysta Eucharystia, która rozpoczęła się o godz. 10:00 pod przewodnictwem ks. Andrzeja Kruszyńskiego- naszego kapelana. Wszystko odbyło się bardzo uroczyście i radośnie, a z twarzy naszych „pierwszokomunijnych” wychowanków nie znikał uśmiech.

Po skończonej mszy świętej, z progu naszego domu uleciał do nieba gołąb, symbolizujący obecność Ducha Świętego pośród nas. Ten piękny gest wyrażał również wdzięczność za tych, którzy dziś po raz pierwszy mogli przyjąć do swojego serca Pana Jezusa.

Podczas homilii ks. Andrzej mówił między innymi o tym, że powinniśmy być jak słoneczniki, które wyciągają swoje główki zawsze do słońca i dzięki temu stają się coraz piękniejsze i rozwijają się. Życzymy naszym „pierwszokomunijnym” wychowankom, aby zawsze kierowali swoje głowy ku najpiękniejszemu Słońcu, którym jest Pan Bóg.

(S.Salomea)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 16 = 20

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.