Zespół Placówek Oświatowych "NASZ DOM"

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „TALENTY MAM….”

„TALENTY MAM, WIĘC JE ROZWIJAM”

24 listopada 2013r. w Zespole Placówek Oświatowych „NASZ DOM” w Gębicach odbył się uroczysty festyn na zakończenie projektu pt. „TALENTY MAM, WIĘC JE ROZWIJAM” współfinansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Głównym założeniem tego PROJEKTU była promocja osób niepełnosprawnych, odkrywanie i rozwijanie talentów tych ludzi oraz ich integracja społeczna. Projekt składał się z dwóch modułów: MODUŁ A:„Muzykuję, więc jestem” oraz MODUŁ B:„Tworzę, więc jestem”.

W ciągu 3 miesięcy wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w warsztatach
z krawiectwa i rękodzieła artystycznego, w występach wyjazdowych, wystawach prac, nagraniu płyty z kolędami i pastorałkami, a także w warsztatach muzycznych, w czasie których uczyli się sztuki śpiewu i grania na różnych instrumentach.

Uwieńczeniem tej kilkumiesięcznej wytężonej pracy był niedzielny festyn, gdzie wychowankowie zaprezentowali wszystkie zdobyte umiejętności. Festyn rozpoczął się uroczystą mszą świętą. Po niej nastąpiła przerwa, w czasie której zaproszeni goście podziwiali prace wykonane przez uczestników projektu. Były to m.in. wyroby w glinie, drewnie, gobeliny, prace plastyczne, a także wyroby krawieckie (jak, poduszki, narzuty, torebki, itp.).

Po wystawie był dalszy ciąg programu. Rozpoczął się on wyjątkowym pokazem mody jesiennej zaprojektowanej przez naszych wychowanków przy współudziale sióstr wychowawczyń. Następnie było rozstrzygnięcie konkursu pt. „PANI JESIEŃ” w trzech kategoriach: strój jesienny, bukiet jesienny oraz prace plastyczne. Najpiękniejsze prace zostały uwieńczone zasłużonymi nagrodami i dyplomami.

W kolejnej części programu wychowankowie zaprezentowali umiejętności muzyczne zdobyte w czasie projektu. Była to gra na keyboardach, gitarach, instrumentach perkusyjnych oraz śpiew. Po tej prezentacji nastąpiło podziękowanie, wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków wszystkim uczestnikom projektu, naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom.

Przy wspólnym grillu zaproszeni goście, rodzice i wychowankowie dzielili się swoimi przeżyciami i wrażeniami. Spotkanie zakończyło się koncertem zespołu „Pinokio Brothers”, który poprzez swoją muzykę stworzył miłą i radosną atmosferę oraz zachęcił wszystkich zebranych do wspólnej zabawy.

Było to wyjątkowe popołudnie, w którym nasi wychowankowie byli bohaterami i otrzymali wiele gromkich braw. Na pewno wiele z nich na długo zapamięta ten dzień, w którym poczuli się wartościowi i cenni. Musimy pamiętać, że każdy z nich ma złożone w sobie wielkie skarby. Trzeba tylko umieć je dostrzec, wydobyć i rozwijać. Trzeba dać im szansę.

Na obejrzenie zdjęć z Festynu zapraszamy do galerii.

logo-samorzadu_wlkp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.